Ayder Yaylası Zipline

Ayder Yaylası Zipline

Ayder Yaylası Zipline

Doğanın coşkulu manzaraları sunduğu, heyecanlı aktivite seçeneklerinin de bol olduğu bir seyahat rotası olan Ayder yaylasında yaşayabileceğiniz en heyecanlı ve en keyifli deneyimlerden biri Zipline olacaktır. Her yaşa uygun bir aktivite olarak, günümüzde çokça tercih edilen bu aktiviteyi denemek için doğru zaman ise yok. Her zaman kendinizi burada doğanın içinde salınırken hayal edebilir ve bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Zipline nedir?

Zipline, çelik halatlar ve güvenlik kemerleri ile bağlı şekilde, kendinizi yüksek bir noktadan alçak bir noktaya doğru bıraktığınız, tamamen yer çekimi ve kendi ağırlığınız ile hareket ettiğiniz bir aktivite. İşin güzel yanı ise bu salınımı müthiş bir doğanın içinde, yemyeşil eşsiz manzaralara doğru gerçekleştirmeniz. Yılın büyük bir bölümünde bu deneyimi yaşayabilirsiniz ama şüphesiz ki en ideal zaman yaz dönemi olacaktır. Yeşilin her tonuna şahit olacağınız keyifli bir yolculuk olacaktır adeta bu deneyim.

Zipline deneyimi ve fiyatları

Zipline, yüzünüze çarpan rüzgârın müthiş etkisi ile adeta zaman kavramının dışına çıkacağınız bir aktivite ve bu aktiviteyi bu bölgede pek çok farklı noktada yapabilirsiniz. Yani çeşitli manzaralar, benzer bir deneyim ama farklı farklı atmosferler içerisinde Zipline yapabilirsiniz. Fiyatlandırma da genel olarak aynı seviyede seyrediyor. Bütçenizi çok zorlamayacak, bu deneyim için değer bir fiyat ile anılarınıza bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Ayder yaylasına ne zaman gelelim?

Ayder yaylasına gelmek için belli bir zamanı beklemenize hiç gerek yok. Çünkü zamanın durup, mevsimlerin bile bambaşka bir hal aldığı bu yükseklikte, her dönemin tadı ayrı çıkar. Kışı, soğuğu, karı ve kış sporları ne kadar keyifliyse, yazı, serinliği, şırıl şırıl akan suları ve yeşilliği de bambaşka keyiflidir. Aynı şekilde çiçeklerle bezeli ilkbaharı da, sapsarı sonbaharı da benzersizdir. En iyisi siz fırsat bulduğunuz anda kaçın o yorucu şehir yaşamından ve soluğu bu dinginlikte alın. Yazı ya da kışı beklemek çok yersiz… Üstelik buraya ulaşım da sandığınızdan çok daha kolay olacaktır. Özel araç, otobüs ya da uçak, seçim sizin!