Ayder Yaylası Heliski

ayder-heliski

Ayder Yaylası Heliski

Ayder Yaylası Heliski

Ayder yaylası, yüksekliği, coğrafi konumu ve yüzey şekilleri ile spesifik bir nokta. Ayrıca ülkemizin de önemli turistik değerlerinden biri… Bunları zaten biliyoruz. Hatta sadece biz değil, pek çok ülkeden ülkemizi ziyarete gelen turistler de biliyor. Ancak Ayder yaylasının önemli bir özelliği daha var; dünyanın oldukça az noktasında deneyimleme imkânı bulabileceğiniz Heliski, burada mümkün.

Peki, nedir Heliski?

Son yıllarda giderek ünlenen, heyecanlı ve adrenalini yüksek sporlardan hoşlananlar için iyi bir alternatif olan Heliski, helikopter ile kayak deneyimidir. Helikopterli kayak olarak ifade edilen bu spor, kayakçıların helikopter ile tesis dışı noktalara bırakıldığı, pist dışında heyecanlı bir kayak deneyiminin gerçekleşmesidir. Kaçkar dağları milli parkı bölgesinde deneyimleme imkânı bulacağınız Heliski deneyimi için Ayder yaylasına gelmeniz yeterli. Yani Heliski için dünyanın bir ucuna gitmenize hiç gerek yok. Ayder yaylasında da heyecanlı ve benzersiz bir kayak gerçekleştirebilir, bu spora katılarak yapılacaklar listenize bir tik daha atabilirsiniz.

Kış aylarında Ayder gezisinin avantajları

Ayder yaylasına kış aylarında geldiyseniz ve kayak severseniz, kesinlikle en büyük avantajınız Heliski deneyimi olacaktır. Bunun yanı sıra kış aylarında, müthiş trekking rotalarını deneyimleyebilir, doğanın sert yüzü ile heyecan verici bir tanışma gerçekleştirebilirsiniz. Turistik gezi noktalarını ise daha sakin bir şekilde ziyaret edebilir, yazın telaşından bir nebze olsun sıyrılabilirsiniz. Deneyebileceğiniz müthiş tatları ise unutmamak gerek. Burada keyifli sofralara konuk olabilir, benzersiz Karadeniz lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Kayak sonrası kaplıca keyfi

Heliski ile heyecanlı, soğuk ve adrenalin dolu bir gün geçirdikten sonra, Ayder otellerine yakın noktada bulunan Ayder kaplıcalarına atabilirsiniz. Burada tüm yorgunluğunuzu bırakacak, hatta yılın biriken yorgunluğunu unutacak, gerçek anlamda dinlendiğinizi hissedeceksiniz. Kış tatilinin olmazsa olmazlarından olan Ayder kaplıcaları, bölgenin önemli değerlerinde biridir. Köy kahvaltısı, kayak, trekking, zipline, ATV safari ve çok daha fazlası Ayder yaylasında sizi bekliyor. Gelmeden önce Ayder Otellerinde yerinizi ayırtın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın ve burada unutulmaz anılar biriktirin. Hatta tüm bu keyifli aktiviteleri sevdikleriniz ile birlikte yaşayın ki, alacağınız keyif de katlansın.